• Чт. Гру 26th, 2024

Ng-Kiev

Новини та події

З чого найкраще будувати будинок чи хату: вибір матеріалу

Відng-kiev

Чер 22, 2024
з чого будувати будинок

З чого будувати хату? Це питання актуальне для тих, хто хоче створити своїми руками житло на власний смак. Будівництво нового будинку обійдеться дешевше за купівлю готового варіанту. До того ж, можна продумати індивідуальний стиль, архітектуру дизайн. Але який же матеріал найбільше підходить для зведення котеджу чи коли ви бажаєте побудувати модульний будинок у скандинавському стилі?

Одними з популярних варіантів сьогодні вважається цегла, брус та газобетон. У всіх є свої переваги та недоліки. Тому вирішувати, з чого будувати будинок, треба виходячи з технології зведення стін. І в цьому питанні неправильно орієнтуватися лише на ціну будматеріалу. Якщо заощаджувати на його якості, то не можна гарантувати надійність будівництва.

з чого будувати хату

З чого найкраще будувати будинок?

Для вибору оптимального матеріалу необхідно звернути увагу на такі характеристики:

  1. 1. Міцність: це основний показник, що впливає конфігурацію об’єкта. Його розрахунки мають бути точними та правильними, оскільки саме від них залежать несучі особливості каркасу будівлі.
  2. 2. Довговічність: ця характеристика залежить від типу будматеріалу. Але навіть, використовуючи найякісніший і надійніший продукт, говорити про його практичність можна лише через кілька десятків років експлуатації. Саме за 20-30 років починає відбуватися процес руйнування. І лише небагато видів будматеріалів продовжують зберігати свої початкові якості навіть через 50-60 років.
  3. Теплоізоляція та теплопровідність: дані параметри безпосередньо відображають те, наскільки якісно всередині будинку зберігається тепло взимку та прохолода влітку. Якщо не передбачити ці характеристики, то у майбутньому виникне гостре питання з організацією додаткового опалення та кондиціювання.
  4. Вологопоглинання: матеріал, який використовується для зведення стін, повинен мати оптимально допустимий рівень вологи. Цей показник впливає на загальну теплопровідність будинку. Так, чим вище це значення, тим вище буде теплопровідність. В результаті це спричинить зростання суми платіжки за опалення приміщень.
  5. Шумоізоляція: особливо важливий цей момент для будинків, які розташовуватимуться вздовж жвавої автодороги. І щоб захистити свою оселю від вуличних сторонніх шумів, краще вибирати матеріал, що володіє такими високими характеристиками.
  6. Морозостійкість: цей параметр вказує на те, що конструкція об’єкта зможе багаторазово витримувати цикли заморожування та розморожування, і при цьому зберігати свій первинний зовнішній вигляд.
  1. Внутрішній мікроклімат: на цю характеристику впливають різні показники. Від них залежить, наскільки перебування у приміщенні буде комфортним. Серед таких: рух повітря, температура, оптимальний рівень вологості тощо. Якщо дані показники будуть у нормі, то в такому будинку буде приємно перебувати у будь-яку пору року.

Після того, як власник ділянки під забудову визначиться із зазначеним вище списком, можна звернути увагу на вартість. Для створення добротного об’єкту, що простоїть десятки років, краще не економити на якості.

з чого найкраще будувати будинок

З чого краще будувати будинок?

Роздивимось, з чого будують будинки сьогодні?

Зведення каркасу – це основний етап будівельних робіт. І саме на них припадає близько 40% сумарної вартості об’єкта. Тому необхідно вибирати такий матеріал, який максимально відповідатиме всім споживчим запитам.

Види матеріалів:

  • брус: є найбільш екологічним та безпечним для здоров’я матеріалом. З його допомогою можна побудувати гарний та добротний будинок, забезпечити комфортний мікроклімат у всіх житлових приміщеннях. А головна перевага, що внутрішні стіни з бруса не обов’язково обробляти шпалерами чи фарбою. Однак, фасад потребуватиме додаткового утеплення, обробки антисептиком. І якщо було куплено брус з порушенням технології просушування, він згодом може тріскатися і розсихатися;
  • повнотіла цегла: коштує дешевше бруса, є міцною та довговічною. Будинок з цегли не потребує додаткового зовнішнього оздоблення. Усередині можна створити модну атмосферу у стилі лофт. Цей матеріал відноситься до якісних шумоізоляторів. Відмінно тримає тепло, а влітку всередині прохолодно та комфортно. Однак з урахуванням того, що цегла багато важить, і щоб під її вагою споруда не просідала, необхідно звести потужний фундамент;
  • керамічний блок: є екологічно чистим матеріалом, що відрізняється довговічністю, практичністю. Якщо з нього будувати будинок, не потрібне додаткове утеплення. Для його виготовлення використовується тирса і глина. Спочатку він добре просушений. Однак у процесі будівельних робіт може набирати вологу. Кладка з нього не дає усадки і її не потрібно додатково армувати, зміцнювати;
  • газобетон: один із найпопулярніших будівельних матеріалів, доступний за ціною та адаптований для швидкого монтажу конструкцій будь-якої складності. Однак за всіх своїх переваг, він легко кришиться, особливо під час доставки на будмайданчик. Тому перед його покупкою необхідно переконатися, що виробник ретельно просушив газобетон, і матеріал має оптимальний показник вологи. При зведенні стін необхідно додатково робити монолітний пояс та армувати кладку;
  • Арболіт: більш дешевий варіант, який створюється з цементу та дерева. Головна відмінна риса – хороша паропроникність. Матеріал досить пластичний, не боїться усадки, не тріскається, надійно захищає будинок від опадів, холоду та вологи;
  • • СІП-панелі: за своїми властивостями – це теплоізолятор, який пресується з дерев’яних плит. Він у готовому вигляді доставляється на ділянку збирання та збирається в єдину конструкцію. При його використанні треба пам’ятати про необхідність додаткової якісної зовнішньої обробки.

Так, на ринку сьогодні існує великий вибір будматеріалів, що відрізняються якістю, функціональністю, характеристиками та термінами служби. Тому перед остаточною покупкою необхідно визначитися з типом та призначенням будівлі.

Від ng-kiev

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *